...

Напевно, кожен автомобіліст рано чи пізно задається питанням, як мити машину взимку. Тут люди діляться на два табори. Одні стверджують, що в холодну пору року машину можна майже не мити. Інші ж упевнені, що взимку необхідно заїжджати на мийку навіть частіше, ніж влітку. Давайте розбиратися.

Чи можна мити машину взимку

В обох груп є переконливі аргументи на користь свого варіанту. Розглянемо всі за і проти.

Причини мити

Прихильники частих мийок резонно зазначають, що взимку дороги зазвичай вистелені коричневою каламуттю, що складається зі снігу, бруду і всього того, чим дорогу присипали комунальні служби. А це і різні хімічні реактиви для відтаювання дороги, і технічна сіль, і пісок.

У зв’язку з цим виникає одразу кілька причин помити свого залізного коня:

  • Описаний вище гримучий коктейль налипає на автомобіль і починає роз’їдати лакофарбове покриття.
  • Сіль і “хімія” також негативно впливають на хромовані та гумові деталі автомобіля.
  • При необережному дотику до машини ви неминуче забрудните свій одяг.
  • Чистим і доглянутим автомобілем просто приємніше користуватися.

Корозія є найбільш вагомим аргументом на користь того, щоб не нехтувати чистотою машини взимку. В іншому разі вже через пару сезонів ви можете виявити на кузові свіжі осередки корозії. І якщо їх вчасно не ліквідувати, іржа дуже швидко поширитися кузовними елементами. І тоді вже для вирішення проблеми знадобиться маса грошей і часу.

Причини не мити

У свою чергу противники водних процедур взимку наводять такі аргументи:

  • В автомобілі є безліч щілин, які складно витерти насухо. Тому після миття в мінусову температуру можуть примерзнути двері, багажник або наглухо замерзнути замок.
  • Різкий перепад температури створює на лакофарбовому покритті мікроскопічні тріщини, в які потрапляє вода. На морозі вона швидко перетворюється на лід і тим самим пошкоджує фарбу ще сильніше.
  • Від зимового миття можуть виникнути тріщини в пластикових і гумових деталях.
  • За температури нижче -5 °С окислювальні процеси на кузові практично повністю зупиняються. Тому можна просто їздити на брудній машині і не боятися іржі.

З усього перерахованого вище можна зробити висновок, що коли за бортом довгий час стабільно тримається дуже низька температура, то автомобіль справді можна і не мити. Однак тут все не так просто.

Як правильно мити машину взимку

В останні роки зими дуже нестабільні. І часто температура стрибає туди-сюди від плюсової до мінусової. Рідкісні сплески сильних морозів картину не змінюють. Тому на практиці питання чи треба мити машину взимку не стоїть. Краще робити це на регулярній основі.

Якщо у вас одразу виникло питання, як часто мити машину взимку, то тут все залежить від конкретно ваших умов. Якщо постійно кудись виїжджаєте і на вулиці весь час сльота, то раз на 2-3 тижні.

А щоб не виникало проблем, пов’язаних із замерзанням води, потрібно дотримуватися таких рекомендацій:

  • Не всі водії знають, якою водою мити машину взимку. Використовувати потрібно теплу, але не гарячу.
  • Не проводьте мийку на вулиці при сильному мінусі. Рішенням буде опалювальний гараж.
  • Після мийки необхідно обов’язково висушити кузов, продути гарячим повітрям дверні ручки, замки і подібні механізми, в яких могла залишитися вода.

Звісно, не завжди можна домогтися таких умов у себе вдома. Найлегше просто загнати машину на спеціалізовану автомийку. Але є і більш економний варіант. Уже давно великою популярністю користуються автомийки самообслуговування.

Як мити машину взимку на мийці самообслуговування

На таких мийках завжди є апарати високого тиску, тому ви зможете впоратися навіть із сильними забрудненнями. Головне вибрати на автоматі правильну програму. Робиться все в такій послідовності:

  1. Обережно змийте великим напором налиплі шматки бруду і снігу з підкрилків.
  2. Нанесіть на кузов активну піну. Робити це потрібно знизу вгору.
  3. Помийте автомобіль гарячою піною в такій послідовності: бічні поверхні, потім дах, багажник і капот. Мити потрібно також від низу до верху, а пістолет направляти трохи під кутом.
  4. Змийте всю піну.
  5. Покрийте автомобіль воском.
  6. Тепер потрібно ще раз провести ополіскування з використанням осмосу, демінералізованої води зі спеціальним складом. Вона швидше висихає, не залишаючи розводів, і додає кузову блиску.
  7. Наприкінці просушіть як слід машину потоком гарячого повітря. Приділяйте особливу увагу замкам, петлям, лючку бензобака.
  8. Увімкніть на пару хвилин пічку з розкритими дверима, щоб висушити салон від вологи, яка могла потрапити всередину.

Запам’ятавши цю інформацію, ти будеш точно знати, як правильно мити машину взимку. І вже залежно від обставин зможеш вибрати оптимальний для себе варіант.

5 1 голос
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
z
Заголовок
Стаття
Обкладинка
Maximum file size: 512 МБ
Search this website
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x