...
Існує безліч простих способів, щоб подряпати машину. А ось їх видалення – це не найлегше завдання. Про те, як прибрати подряпини на авто і піде мова. Важливо відразу зауважити, що жоден метод не дає 100-відсоткову гарантію. За наявності можливостей краще відразу звернутися до фахівців.

Метод № 1 – простий

Якщо на бампері або деяких інших частинах кузова з’явилися подряпини, то тимчасово позбутися їх можна спробувати за допомогою аерозолю WD-40, який не потребує додаткового представлення. Також будуть потрібні м’які серветки. Для початку необхідно видалити з поверхні забруднення і протерти її насухо. Далі пошкоджені місця обробляються аерозолем і протираються серветками. Щоб отримати кращий ефект, потрібно повторити процес кілька разів.

Звісно, під час першого миття результати будуть змиті, тому метод підходить лише як косметичне рішення. Також не вдасться замаскувати глибокі подряпини.

Метод № 2 – позбавляємося подряпин на фарбі

В даній ситуації ручна поліроль вже не впорається із завданням. Тоді як прибрати подряпини на автомобілі? Скориставшись олівцем для підфарбовування. До його складу входять акрилові смоли, що мають оптимальну в’язкість і швидкість схоплювання. Виробники пропонують олівці практично під будь-який колір автомобіля.

Алгоритм роботи такий:

  1. очистіть поверхню від пилу та бруду;
  2. знежирте ділянку;
  3. акуратно зафарбуйте тріщину – вкрай важливо робити це без тиску.

Метод № 3 – відновлюємо пластик

Пластикові деталі автомобіля з часом також покриваються потертостями та подряпинами. Недорогі комплектуючі можна і замінити. Але якщо деталь має доволі високу ціну, то витрати можливо відкласти за допомогою косметичних маніпуляцій.

Існує кілька способів, як прибрати подряпини на пластику авто, наприклад, можна скористатися аерозолями, спреями, спеціальним молочком. Головна вимога, щоб склад включав поліроль. Саме вона сприяє відновленню структури виробу із пластику. Інструкцію з використання можна знайти на упаковці. Але зазвичай рекомендації виробника зводяться до очищення поверхні, рівномірного розподілу складу по поверхні та очікування повного висихання.

Якщо подряпини дрібні, а власник автомобіля схильний до ризику, то можна спробувати “затягнути” ушкодження за допомогою фена або запальнички. Дуже важлива хірургічна точність. Тепловий контакт має бути достатнім для “затягування”, але при цьому не здатним пропалити пластик.

Метод № 4 – прибирає відколи й глибокі подряпини

У питанні, як прибрати глибоку подряпину на машині, знову приходять виробники засобів для догляду за транспортними засобами. Сьогодні у продажу можна знайти комплекти зі звичайної та антикорозійної ґрунтовки, акрилової фарби, засобу для знежирення та прозорого лаку.

Процес реставрації виглядає наступним чином:

  • наводимо чистоту;
  • обробляємо поверхню засобом для видалення жиру;
  • проклеюємо межі відколу/тріщини малярським скотчем;
  • наносимо антикорозійний ґрунт, залишаємо його підсохнути;
  • покриваємо скол звичайним ґрунтом, не забуваючи ретельно вирівняти поверхню;
  • фарбування проводиться в 2 шари – другий наноситься після висихання першого.

Коли фарба висохла, залишається покрити відремонтовану ділянку лаком. Основна складність – влучити з кольором.

Метод № 5 – виправляємо подряпини на склі

У звичайних умовах більшість подряпин на склі непомітні, але під час їзди вони дають відблиски і засвіти, що становить потенційну небезпеку. В ідеалі слід звернутися до спеціалізованого сервісу, щоб виконати полірування.

Повністю прибрати можна самостійно потертості в місцях роботи щіток двірників, дрібні подряпини. Якщо пошкодження глибші, то після певних маніпуляцій вони здатні стати меншими.

Отже, як прибрати подряпини на склі авто – тут знову на допомогу приходять спеціальні набори. Вони містять круги, пасту, до складу якої входить оксид церію, насадку. Порядок дій наступний:

  • мийка та протирання скла;
  • позначення подряпин маркером зі зворотного боку для контролю процесу;
  • встановлення насадки на дриль;
  • нанесення на коло пасти;
  • полірування пошкодженої ділянки з невеликим тиском і на середніх обертах.

Щоб не допустити перегрів скла, необхідно робити перерви. Весь процес займає 30-60 хвилин. Після скло змочується водою і витирається насухо.

Метод №6 – відновлення лаку

Без фарбування видалити подряпини можна за допомогою абразивної пасти і воскової поліролі. Абразивну пасту потрібно використовувати в комбінації з полірувальною машинкою. Таким чином можна позбутися більшості пошкоджень, які торкнулися тільки шару лаку.

Інструкція як прибрати подряпини на машині на лаковому покритті передбачає такі дії:

    • помийте машину;
    • ставте авто в тінь;
    • обробіть пошкоджене місце вологою шкуркою і протріть насухо;
    • нанесіть на коло пасту й обробіть місця з подряпинами – оберти потрібно збільшувати плавно, також не можна зациклюватися на одній точці, щоб унеможливити перегрівання лаку.

Воскова поліроль дає тимчасовий ефект. Наноситься вона на чистий автомобіль. Головна перевага – відсутність спеціальних навичок і допоміжного обладнання. Віск заповнює невеликі тріщини і формує захисне покриття.

Сподіваємося, запропонована інформація як прибрати подряпини на машині підручними і спеціальними засобами виявилася корисною.

z
Заголовок
Стаття
Обкладинка
Maximum file size: 512 МБ
Search this website