...

Електричні автомобілі стають дедалі популярнішими в усьому світі, і Україна не є винятком із цього тренду. За останні 5 років кількість електрокарів і зарядної інфраструктури в країні помітно зросла. І ця тенданція, ймовірно, продовжиться, враховуючи невблаганне зростання цін на викопне паливо.

Щоб краще зрозуміти ситуацію, звернемося до статистики. На початок 2024 року в Україні вже налічувалося понад 93 тис. електромобілів і близько 5 тис. зарядних станцій. І ці числа продовжують зростати. Ситуація відносно непогана, але ще є до чого прагнути. За розрахунками фахівців, для безпроблемного доступу до зарядки такого автопарку потрібно, щоб кількість ЕЗС збільшилася до 12-15 тис.

Де шукати зарядні станції

На сьогодні більша частина інфрастуктури для електромобілів зосереджена в столиці та великих містах. На щастя, збільшується кількість станцій на трасах. Тож міжміські мандрівки на чотириколісній «електричці» вже не здаються чимось зі сфери фантастики.

На сьогодні в Україні діє понад десяток мереж громадських ЕЗС. Серед них:

  • EcoFactor,
  • TOKA,
  • YASNO e-mobility,
  • Ionity,
  • CHARGEX,
  • Autoenterprise та інші.

Популярними локаціями з зарядками для електрокарів є великі торгові центри, парковки, ресторани і СТО. Особливо це стосується великих населених пунктів. Деякі з них можуть бути безкоштовними, інші мають різні тарифи. Також електромобіль можна зарядити на багатьох АЗС компаній ОККО, WOG, Klo.

На що звертати увагу під час пошуку

Знайти найближчий і найзручніший для себе варіант можна за допомогою спеціальних сервісів в інтернеті. Наприклад, існує онлайн-мапа всіх ЕЗС в Україні. Також більшість мереж зарядних станцій надають детальну інформацію про свою інфраструктуру, включно з тарифами, на власних сайтах і в мобільних додатках.

Під час пошуку електрозаправки потрібно обов’язково звертати увагу на її тип і роз’єм. Станції постійного струму (так звані «Fast Charge» або «Supercharger») заряджають значно швидше станцій змінного струму. У свою чергу зарядний порт залежить від марки автомобіля. Найбільш поширені на сьогодні:

  • CCS1/CCS2,
  • GB/T DC,
  • CHAdeMO,
  • Type Tesla.

Інші способи зарядити електромобіль

Як альтернативу свій EV можна зарядити від звичайної розетки на 220В. Для цього потрібно мати при собі власний кабель із «чарджером». Однак її потужність у рази менша за спецілізовані рішення, тому процес повної зарядки може тривати цілу добу і навіть більше.

Трохи врятує ситуацію трифазна розетка на 380В. Вона скоротить час приблизно втричі. І її також можна встановити вдома. Однак такі варіанти не підходять для регулярного використання, оскільки може статися перегрів кабелю з сумними наслідками.

Найбільш раціональним буде встановлення індивіуальної зарядної станції у себе вдома. Цей спосіб як основний рекомендують і самі автовиробники. Оскільки такі ЗС мають найвищий ККД і краще захищені від перевантажень порівняно з комерційними. Головні мінуси – висока вартість і те, що її не можна встановити де завгодно.

Висновки

Хай там як, інфраструктура для EV залишається перспективним напрямком і продовжить розвиватися в Україні. Тому купівля нового або вживаного електомобіля може бути дуже вигідним рішенням, особливо у великому місті або в якості другого автомобіля в сім’ї.

0 0 голоси
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
1 Коментар
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
ポルノのキャスティング
ポルノのキャスティング
1 місяць тому назад

zWNSi3dB2Qa

Заголовок
Стаття
Обкладинка
Maximum file size: 100 МБ
Search this website
1
0
Буду рада вашим думкам, прокоментуйте.x