...

При покупці вживаного автомобіля треба враховувати багато факторів. Така машина може виявитися проблемною, проте це можна попередити. Для початку варто переконатися, що одометр показує реальний пробіг автомобіля. Як це зробити, ми вже писали раніше тут. Після цього лишилося визначити, скільки кілометрів має проїхати авто, щоб стати вигідною покупкою.
Що вас чекає при покупці автомобіля з великим пробігом?

З’ясовуємо хороший пробіг для вживаного автомобіля

Транспортні засоби з великим пробігом можуть бути більш схильні до проблем, та й витрати на їх технічне обслуговування займають багато часу й коштів. Останнє бажання покупця — поганий двигун і стукіт підвіски. То як дізнатися оптимальний пробіг за прийнятну ціну?
Якщо автомобіль приватний і не використовувався як робоча конячка, середньостатистично власник проїжджає до 20 тисяч км на рік. За нескладними підрахунками робимо висновок, що 5 років водіння повинні складати приблизно 100 000 км. Зазвичай після цього терміну більшість автовласників змінюють машину на нову.
В разі коли ви купуєте 10-річне авто, оптимальний показник одометра — до 160-180 тисяч км. Якщо число набагато вище, це означає активне користування, що може вказувати на високий ступінь зношеності транспортного засобу.

Купівля автомобіля з великим пробігом

Що вас чекає при покупці автомобіля з великим пробігом?
Покупка машини з великим пробігом пов’язана з певним ризиком, тому слід ретельно перевірити товар перед остаточним рішенням. Слід звернути увагу на:
Частоту обслуговування. Якщо власник авто, яке проїхало понад 200 тис. км. регулярно здійснював технічне обслуговування, то воно може бути в кращому стані, ніж машина з меншим пробігом без належного догляду. Дані про техогляд зазвичай можна переглянути у сервісній книжці, яка має бути в кожному авто.
Історію транспортного засобу. Людина, у якої ви робите покупку, може бути не першим власником. У такому разі слід знати історію машини. Можливо, вона відновлена після серйозної аварії чи взагалі перебуває під арештом, заставою. Це можна перевірити через базу даних сервісів, які спеціалізуються на таких послугах.
Технічний стан і зовнішній вигляд. Зверніть увагу на рівномірність роботи двигуна, стан кузова на предмет пошкоджень, прилягання ущільнювачів, справність електроніки й кондиціонера. Якщо ви зовсім не розумієтеся в автотематиці, то огляд машини краще проводити з автомайстром, який вкаже на можливі проблемні місця. А найкращим варіантом буде загнати автомобіль в сервіс, де спеціалісти розкажуть про все, що вас цікавить.

Деталі, які потребують заміни в машинах з великим пробігом

Навіть у разі якісного обслуговування та обережної їзди неможливо уникнути зносу певних деталей. Тут знадобиться історія про час заміни елементів, щоб передбачити, як скоро з’являться додаткові витрати після придбання.
Що вас чекає при покупці автомобіля з великим пробігом?
Найчастіше потребують оновлення:

  • шини — кожні 30-40 тис. км.
  • гальмівні колодки — кожні 30 тис. км.
  • гальмівні диски — кожні 60-70 тис. км.
  • ремінь ГРМ — понад 100 тис. км. (залежить від виробника)
  • зчеплення з маховиком — кожні 200 тис. км.

Вартість запчастин залежить від марки й моделі авто, а також виробника деталей.

Що важливіше — вік чи пробіг?

Що вас чекає при покупці автомобіля з великим пробігом?
Чим старший автомобіль, тим його вартість буде знецінюватися. Зрозуміло, що з кожним роком машина стає більш дешевою. Проте число на одометрі теж є важливим фактором в ціноутворенні. Що стане визначальним фактором — відрізнятиметься від моделі до моделі. Важливо те, як пробіг співвідноситься із віком. Якщо автомобілю 3 роки, а його пробіг становить понад 150 тисяч кілометрів, то слід пошукати інший варіант.

Search this website